Które amplitunery są warte uwagi?

Oczywiście jak to prawie ze wszystkim bywa, za ceną idzie jakość. Bez wątpienia dotyczy to również amplitunerów. Dlatego jeśli chcemy zdecydować się na dobry sprzęt, z pewnością musimy nastawić się na dość spory wydatek. Dobry amplituner to taki, który ma do zaoferowania wiele różnych możliwości i rozwiązań.

Przede wszystkim charakteryzuje go możliwość uzyskania dzięki niemu, bardzo dobrej jakość dźwięku i dużej rozdzielczości obrazu. Ponadto warte uwagi są amplitunery, które wyposażone są w USB. Współcześnie już rzadko kiedy można spotkać tego typu sprzęt, bez tej opcji. Warto zwracać także uwagę na to, aby amplituner miał wbudowane radio.

Dodatkowymi opcjami, które mogą wyróżniać amplitunery są zaawansowane funkcje sieciowe, m.in. HD Audio streaming ze wsparciem odtwarzania gapless, wsparcie obsługi serwisów muzycznych Spotify i last.fm, czy Flickr Photo Streaming.

Ponadto ciekawą możliwością tego sprzętu jest automatyczne wyłączanie zasilania i niski pobór mocy w trybie standby, łatwe sterowanie za pomocą przycisków szybkiego dostępu, czy upscaling wideo (analogowe i cyfrowe) do 4k. Pośród dostępnych na rynku wielu amplitunerów, warto zwrócić uwagę na trzy amplitunery z serii Denon X: AVR-X500, AVR-X2000 i AVR-X1000. Ponadto na uwagę zasługują również PIONEER VSX-830, YAMAHA RX-A850, MARANTZ SR5010, YAMAHA RX-V379, SONY STR-DN860, czy HARMAN-KARDON AVR270. Cena każdego z tych sprzętów przekracza 1000,00 zł.

. Należy jednak mieć na uwadze, że za tą ceną idzie bardzo wysoka jakość i najnowsze możliwości techniczne..