Testy sprzętu audio

Zdecydowanie możesz zaliczyć się do grona miłośników najwyższej jakości dźwięku? Niezależnie od tego, czy jesteś w tej kwestii subiektywistą, czy obiektywistą, bez wątpienia powinieneś poznać efekty naszych testów sprzętu audio. Producenci nagłośnienia i różnego typu sprzętu audio, prześcigają się między sobą nie tylko w kwestiach wyglądu i estetyki swoich produktów, ale także w ich jakości. Z roku na rok przybywa nowych możliwości technicznych i całkowicie nowych rozwiązań, stosowanych w udoskonalaniu sprzętu audio. I dotyczy to zarówno sprzętu „stacjonarnego”, do którego zaliczyć można chociażby mini wieże, jak również sprzętu mobilnego, na przykład odtwarzaczy mp4, czy słuchawek. Jeśli chodzi o te ostatnie, to na szczególną uwagę zasługują Beo & Play H7 – dizajnerskie słuchawki duńskiej produkcji, zwracające na siebie uwagę nie tylko ze względu na wygląd, ale także cenę. Ponadto słuchawki te gwarantują bardzo dobre brzmienie – poukładane i wygładzone.

Z kolei Bowers & Wilkins P5 Wireless, to słuchawki, które pomimo tego, że nie gwarantują spektakularnego efektu, zapewniają bogaty i swobodny dźwięk (więcej o słuchawkach dowiesz się na Top Hifi). Pośród zespołów głośnikowych, każdy audiofil powinien zwrócić uwagę na MONITOR AUDIO Silver 2, bazujący na dwudziesto-centymetrowym przetworniku. Te głośniki to nie tylko piękne i głębokie brzmienie, ale także doskonała jakość i precyzja wykonania. Świadczy o tym także cena, przekraczająca 3.000,00 zł. Konkurencję dla MONITOR AUDIO Silver 2 może stanowić SONUS FABER Chameleon B.

Ten zestaw głośnikowy jest nieco droższy. Kosztuje ponad 4.000,00 zł. i utrzymany jest w zupełnie innej charakterystyce, zarówno wizualnej, jak i brzmieniowej. SONUS FABER Chameleon B charakteryzuje się mocnym i spektakularnym basem oraz głębokim brzmieniem..

Close